خانه » اخبار » سپردن کودک بد سرپرست به شیرخوارگاه

سپردن کودک بد سرپرست به شیرخوارگاه

شناسه خبر : 1000169

یکی دیگر از کودکان بد سرپرست شهرستان ساری با تلاش و پیگیری های مستمر مدیریت و کارکنان مرکز خیریه ساماندهی متکدیان کیان مهر و همکاری و مساعدت های دادستانی و بهزیستی شهرستان از محیط نا امن زندگی جدا و به مرکز نگهداری از کودکان خیابانی سپرده شد.

الهام کاشی مددکار مرکز کیان مهر در این باره گفت: متاسفانه در چند روز اخیر زنی را به همراه دو فرزند خردسالش به علت تکدی گری در سطح شهر به مرکز ارجاع دادند که طی بررسی های به عمل آمده مشخص شد که این زن اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد و از فرزندان خود جهت تحریک احساسات شهروندان به جهت تکدی گری سو استفاده می کند. از آنجا که این زن چندین نوبت به دلیل تکدی گری جمع آوری شده بود و علی رغم اخطارها و کمک های مرکز و تعهدات کتبی همچنان اقدام به تکدی گری می نمود، از سویی دیگر با توجه به اعتیاد شدید والدین و محیط بسیار نا امن و اسفناک زندگی (این خانواده در مرغداری سکونت داردند)، به جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی بیشتر در فرزندان و بهبود شرایط بهتر جهت رشد و تعالی آنان، فرزندان این زن با حکم سرپرستی دادستان محترم شهرستان به شیرخوارگاه و مرکز نگهداری از کودکان بدسرپرست ارجاع داده شدند.

22

خانم کاشی با اشاره به اینکه تمام تلاش کارکنان این مرکز حفظ بنیان خانواده و تامین نیازهای خانواده های آسیب پذیر است افزود: متاسفانه برخی اوقات با چنین شرایطی مواجه می شویم که علی رغم میل باطنی، جهت جلوگیری از آسیب شدید به این کودکان و با توجه به شرایط سنی بسیار حساس آنان مجبوریم می گردیم تا آنان را به مراکز نگهداری بهزیستی بسپاریم.

گفتی است پدر این کودکان مسئولیتی در قبال آنان نمی پذیرد و مادر آنان نیز به مراکز ترک اعتیاد روانه شد تا بهبود و فراهم شدن شرایط مناسب بتواند دوباره با فرزندان خود زندگی کند.

لازم به ذکر است مرکز خیریه متکدیان کیان مهر از ابتای سال 1395 تاکنون، 3 کودک بد سرپرست را به مراکز تحت نظر بهزیستی ارجاع داده است.

چاپ >>>ثبت در۲۲ خرداد ۱۳۹۵

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*